| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Delivery Time | 50 Working Days |
| Maximum Width | 6000mm |
| Dimension | Customization |
|---|---|
| Production Capacity | 300 Sets Per Year |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Packaging Details | Standard Package |
| Usage | Nursery Cloth, Protective Cloth, Filtering Material And Reinforcement Material |
|---|---|
| Packaging Details | Standard Package |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Delivery Time | 50 Working Days |
| Usage | Nursery Cloth, Protective Cloth, Filtering Material |
|---|---|
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 50 Working Days |
| Certification | CE ISO 9001 |
|---|---|
| Brand | QiaoDe |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Packaging Details | Standard Package |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Delivery Time | 50 Working Days |
| Roller Diameter | φ380-φ850 |
| Calender Material | High-quality Alloy Steel |
|---|---|
| Roll Diameter | φ560 |
| Maximum Width | 2920mm |
| Maximum Mechanical Speed | 550m/min |
| Calender Maximum Line Pressure | 150kg/cm2 |
| Brand Name | Qiaode |
|---|---|
| Type | Two-roller Vertical Calender Machine |
| Calender Material | High-quality Alloy Steel |
| Heating Style | Peripheral Holes, The Heating Speed Is Fast And The Surface Temperature Of Roll Is Even. |
| Roll Diameter | φ450 |
| Name | Calender Machine |
|---|---|
| Type | Two-roller Vertical |
| Roll Diameter | 420 |
| Working Width | 2220mm |
| Maximum Mechanical Speed | 150m/min |
| Calender Material | High-quality Alloy Steel |
|---|---|
| Heating Style | Peripheral Holes, The Heating Speed Is Fast And The Surface Temperature Of Roll Is Even. |
| Roll Diameter | Φ550 |
| Working Width | 3700mm |
| Mechanical Speed | 150m/min |