| Brand | QiaoDe |
|---|---|
| Usage | Nursery Cloth, Protective Cloth, Filtering Material |
| Calender Material | High-quality Alloy Steel |
| Heating Style | Peripheral Holes, The Heating Speed Is Fast And The Surface Temperature Of Roll Is Even. |
| Roll Diameter | Φ480-φ850 |
| Place Of Origin | Jiangsu, Province |
|---|---|
| Brand Name | Qiaode |
| Calender Material | High-quality Alloy Steel |
| Heating Style | Peripheral Holes, The Heating Speed Is Fast And The Surface Temperature Of Roll Is Even. |
| Roll Diameter | Φ500 |
| Original | P. R. China |
|---|---|
| Automatic Brand | Automatic |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Mechanical Speed | 150m/min |
| Voltage | Customization |
| Calender Material | High-quality Alloy Steel |
|---|---|
| Heating Style | Peripheral Holes, The Heating Speed Is Fast And The Surface Temperature Of Roll Is Even. |
| Maximum Mechanical Speed | 350m/min |
| Roll Diameter | 480 |
| Working Width | 2020mm |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
|---|---|
| Price | Negotiation |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 50 Working Days |
| Model | Φ420×2020 |
| Model | Φ420×2020 |
|---|---|
| Calender Material | High-quality Alloy Steel |
| Material | 48CrMo |
| Roll Diameter | φ420 |
| Maximum Width | 6000mm |
| Dimension | Customization |
|---|---|
| Production Capacity | 300 Sets Per Year |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Packaging Details | Standard Package |
| Usage | Nursery Cloth, Protective Cloth, Filtering Material And Reinforcement Material |
|---|---|
| Packaging Details | Standard Package |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Delivery Time | 50 Working Days |
| Usage | Nursery Cloth, Protective Cloth, Filtering Material |
|---|---|
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 50 Working Days |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Price | Negotiation |
| Delivery Time | 50 Working Days |
| Maximum Width | 6000mm |