| Automatic Brand | Automatic |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001 |
| Maximum Speed | 650m/min |
| Voltage | Customization |
| Width | 2200, 3000, 3800 |
| Certification | CE, ISO9001 |
|---|---|
| Maximum Speed | 650m/min |
| Automatic Brand | Automatic |
| Voltage | Customization |
| Width | 2200, 3000, 3800 |
| Voltage | Customization |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001 |
| Automatic Brand | Automatic |
| Maximum Speed | 650m/min |
| Width | 2200, 3000, 3800, 4500 |
| Roll Diameter | φ420 |
|---|---|
| Calender Material | High-quality Alloy Steel |
| Heating Style | Peripheral Holes, The Heating Speed Is Fast And The Surface Temperature Of Roll Is Even. |
| Fabric Width | 1800mm |
| Maximum Mechanical Speed | 350m/min |
| Model | Φ450×2620 |
|---|---|
| Calender Material | High-quality Alloy Steel |
| Roll Diameter | Φ450 |
| Fabric Width | 2200mm |
| Maximum Mechanical Speed | 50HZ,250m/min |